Hírek

Külföldi részképzések, szakmai és kutatási gyakorlatok, intenzív kurzusok, nyelvi képzések, nyári egyetemek és ösztöndíjak – minden, ami a külföldi tanulmányutakkal és hallgatói mobilitásokkal kapcsolatos, egy helyen, a Debreceni Egyetem Külügyi Börzéjén. Idén immár 26. alkalommal rendezte meg az információs napot a Nemzetközi Iroda és a Hallgatói Önkormányzat Külügyi Bizottsága, amelyen 15 kiállító várta az érdeklődőket a Főépület kerengőjében.

Huszonhárom országból, köztük Tanzániából is érkeztek diákok az őszi szemeszterre a Debreceni Egyetemre. Az intézmény Nemzetközi Irodája és Hallgatói Önkormányzatának Külügyi Bizottsága szerdán köszöntötte őket a hagyományos Welcome Dinner keretében. A külföldi hallgatók a fogadóvacsorán ízelítőt kaptak a magyar gasztronómiából és helyi táncokkal is ismerkedhettek.

Hosszú távú tanulmányi mobilitás keretében a DE hallgatói egy vagy két szemesztert egy másik ország partneregyetemén tanulhatnak.